هادی حسینی

ثروتمند ترین عکاس‌های جهان

ثروتمند ترین عکاس‌های جهان

عکاسی یک هنر بصری در ثبت تصاویر طبیعی است. یک عکاس خوب باید کاملاً هوشیار باشد تا بتواند جزئیات کوچک، حرکات و احساسات را با یک کلیک مناسب ثبت کند. بر خلاف باور عمومی از طریق عکاسی نیز می‌توان ثروتمند شد. امروز می خواهیم 10 نفر از ثروتمند ترین عکاس‌های جهان را معرفی کرده و شرح حال مختصری از هر یک ارائه دهیم.

1-مُرگان نُرمن (Morgan Norman)

 

عکاسان پولدار جهان

 

یک تعادل استانداردی از رنگ و نور را در عکس‌های خود برقرار می‌کند، با روش خاصی که در مدل سازی، استفاده از لوازم جانبی و ایجاد تضاد‌ها دارد، یک سبک بی نظیری را در عکاسی مُد از خود ارائه داده است. او به عنوان یک الگو دارای جایگاه معتبری در میان سایر افراد است.

سایت عکاس:www.morgannorman.com

2-جیلز بنسایمون (Gilles Bensimon)

پولداترین عکاسان

در حال حاضر ساکن ایالات متحده است، بنسایمون (متولد 1944) در فرانسه متولد شده‌است و هنگامی که اولین گام‌های عکاسی خود را در مجله Elle بر می‌داشت با علاقه‌ای که از خود نشان داد محبوبیت فراوانی را کسب کرد. تصاویر جذابی را می‌توان در میان عکس‌هایی که او از مدل‌های برتر دنیا (به عنوان مثال Tyra Banks) گرفته است، مشاهده‌نمود. بعلاوه بدون شک در میان سایر عکاسان مُد جهان او سرعت رشد بسیار زیادی داشته‌است. ارزش خالص دارایی‌های او چیزی در حدود 25 میلیون دلار است.

3-لینسی اداریو (Lynsey Addario)

عکاسان ثروتمند

کار اصلی او اغلب آشکار‌سازی حقیقت پنهان است. با این حال، او اغلب تمایل به عکاسی پُرتره دارد، این هرگز تعریف دقیقی از کار او نیست. او اغلب گالری‌ای از عکس‌های مرگ و زندگی را برپا می‌کند و داستان‌های عمیقی را به اشتراک می‌گذارد که به ندرت در مورد آن‌ها بحث می‌شود و اغلب این داستان‌ها نادیده گرفته‌شده‌اند.

سایت عکاس:www.lynseyaddario.com

4-جی.ام.بی آکاش (M.B Akash)

ثروتمندترین عکاسان جهان

این عکاس متولد بنگلادش اغلب بر روی انسان تمرکز دارد. او توجه‌ها را به سمت افرادی که در جوامع به حاشیه رانده شده‌اند، جلب می‌کند. اساساً برای ایجاد آگاهی، داستان‌ها و شرایط زندگی این افراد را به صورت ممتاز آشکار می‌سازد. او تاکنون بیش از 35 جایزه را دریافت کرده‌است.

سایت عکاس:www.gmb-akash.com

5-نایک برندت (Nick Brandt)

پردرآمدترین عکاسان

یک عکاس پُر راز و رمز که از زاویه‌ی لنز خود استفاده می‌کند و عکس‌های هیجان انگیزی را از حیات وحش می‌گیرد. یک کار شایسته که او انجام می‌دهد این است که به صورت پیوسته نمونه عکس‌هایی که از نظر او مناسب هستند را انتخاب کرده و ارائه می‌دهد. کار او شگفت انگیز، زیبا و حماسی است. در عکس‌های خود، چشم اندازهای طبیعت و حیات وحش را در زندگی ادغام کرده و یک احساس سه‌گانه را در عکس‌های خود ایجاد می‌کند.

سایت عکاس:www.nickbrandt.com

 

6-مارسی گروب (Marce Grob)

عکسان ثروتمند

هم اکنون در ایالات متحده زندگی می‌کند، گروب اهل سویس است، او یکی از برجسته‌ترین عکاس‌های پُرتره است. برخی از عکس‌های او ملایم هستند در حالی که برخی دیگر دارای بافتی خشن هستند. صبر سلاح اصلی او است، او قبل از این که بخواهد از فردی عکس بگیرد ابتدا اجازه می‌دهد تا فرد به میزان کافی به آرامش برسد و سپس عکس می‌گیرد، شعار او این است که هرگز عجله نکن.

سایت عکاس:www.marcogrob.com

7-نایک ویزی (Nick Veasey)

ثروتمندترین مرد جهان

ویزی دارای روش غیر متعارفی در عکاسی است، او دوست دارد از اشعه‌ی ایکس استفاده کند تا از اشیاء تصاویر متفاوت بگیرد. او دارای فهم بالایی از زیبایی‌های موجود در محیط اطراف است. او معتقد است که لباس و دیگر پوشش‌ها جنبه‌های غیر ضروری در عکاسی هستند و برای گرفتن یک عکس واقعی باید آن‌ها را نادیده گرفت. هیچ شخص دیگری وجود ندارد که از شیوه‌ی منحصر به فرد او پیروی کند. البته چند عکاس دیگر هستند که با استفاده از اشعه‌ی ایکس عکاسی می‌کنند.

سایت عکاس:www.nickveasey.com

8-جورج استینمتز (George Steinmetz)

عکاسان برتر

استینمتز عکاس آلمانی است که تمایل دارد سبک خاص خود را ایجاد کند بنابراین، این نیاز را در خود احساس می‌کند که سبک‌های گذشته را بهتر بشناسد تا بتواند از سبک خود پیروی کند، حتی اگر برخی از افراد قادر به پیروی از استانداردهای او نباشند. آتشفشان‌ها، بیابان‌ها و دیگر مناظر دور از دسترس و به طور کلی مناطقی از طبیعت که افراد به دلیل مسافرت با وسایل نقلیه از جمله هواپیما از دست می‌دهند را به تصویر می‌کشد. چند روز پیاده روی سخت باعث ثبت تصاویری می‌شود که غیر ممکن است به آن‌ها جایزه‌ی بهترین عکس داده نشود.

سایت عکاس:www.georgesteinmetz.com

9-تیموتی آلن (Timothy Allen)

عکاسان ثروتمند

تیموتی دانشجوی رشته جانور شناسی است، بر خلاف اغلب عکاسان مشهور، او هیچ گونه آموزش رسمی ندیده است. هنگامی که در بیست سالگی در آفریقا بوده است، بعد از فارغ التحصیلی اشتیاق زیادی به عکاسی در او به وجود آمده است. او در طول سفری که داشت عکس‌هایی را گرفت و بعد از دیدن نتایج آن‌ها کاملاً به عکاسی علاقه‌مند شد. این انگیزه او را به مستند‌سازی از میراث فرهنگی جوامع سرتاسر جهان سوق داد و از این راه میلیون‌ها دلار درآمد کسب کرد.

10-ژانگ جینگوا (Zhang Jinghua)

عکاس پولدار

جینگوای 23 ساله موفق به کسب تعداد زیادی تقدیرنامه و جایزه شده‌است. ایجاد احساس در صنعت با سبک تازه‌ی مخصوص به خودش، او را قادر ساخته است که با موسساتی از جمله Elle، Mont Blance و Zink کار کند. او می‌تواند ملایمت، صلح و آرامش را در هنر خود نشان دهد. اخیراً در نیویورک ساکن شده است اگرچه قبلاً عکس‌های زیادی را در لندن و پاریس گرفته است. او مدت سه سال است که به عنوان یک حرفه‌ای در کانون توجهات قرار گرفته است و این باعث شده‌است که او در لیست ثروتمندان جهان قرار گرفته باشد.

ارزش خالص دارایی‌های افرادی که در بالا ذکر شده‌است هنوز توسط هیچ مرجع رسمی‌ای مانند مجله ی Forbes منتشر نشده است اما این رتبه بندی براساس جایزه‌های دریافتی، پروژه‌ها، تقدیرنامه‌ها و مطالبات صنعتی که بیش از همه تاثیر گذار هستند، در نظر گرفته شده است.

این افراد نمونه‌های حقیقی و زنده از این بحث هستند که عکاسی نه تنها یک هنر بلکه یک شغل افسانه‌ای است که می‌تواند باعث شود شخصی در آسمان میلیونرها بدرخشد. آن‌ها نشان دهنده افرادی هستند که به طور واقعی در عرصه‌ی جهانی موفق هستند.

 

منبع : https://noornegar.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *